SKU: RAS-BLM-48
ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel and Black Matte Doors (RAS-BLM-48)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel and Black Matte Doors (RAS-BLM-48) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Luxury isn’t meant to be left desired — it’s meant to be attainable. The ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel and Black Matte Doors (RAS-BLM-48) pairs a powerful gas cooktop with 7 Italian-crafted burners, a large electric convection oven, and a small bake and broil oven with beautiful black matte doors with Landscape window designs. With innovative features designed to enhance your kitchen’s capability, ZLINE Legacy Dual Fuel Ranges provide a professional culinary experience by pairing unmatched performance with timeless style.
This product contains many unique features such as:
  • Large Oven Capacity - A dual oven capacity of 6.0 cu. ft fits pans up to 23 in. or 9 in. wide for maximum space and convenience with everyday cooking