SKU: RAS-WM-GR-48
ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Griddle (RAS-WM-GR-48)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Griddle (RAS-WM-GR-48) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE 48 in. 6.0 cu. ft. Legacy Dual Fuel Range with 7 Burner Gas Cooktop and 2 Electric Ovens in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Griddle (RAS-WM-GR-48) pairs a powerful gas cooktop with 7 Italian-crafted burners, a large electric convection oven, and a small bake and broil oven with beautiful white matte doors with Landscape window designs. With innovative features designed to enhance your kitchen’s capability, ZLINE Legacy Dual Fuel Ranges provide a professional culinary experience by pairing unmatched performance with timeless style.
This product contains many unique features such as:
  • Large Oven Capacity - A dual oven capacity of 6.0 cu. ft fits pans up to 23 in. or 9 in. wide for maximum space and convenience with everyday cooking