SKU: SDRB-BR-48
ZLINE 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Dual Fuel Range in Black Stainless Steel with 8 Brass Burners (SDRB-BR-48)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Dual Fuel Range in Black Stainless Steel with 8 Brass Burners (SDRB-BR-48) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Luxury isn’t meant to be desired - it’s meant to be attainable. The ZLINE 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Dual Fuel Range in Black Stainless Steel with 8 Brass Burners (SDRB-BR-48) combines the versatility of a gas cooktop with 8 Italian-made brass auto-reignition burners, a large high-performing electric convection oven and a small bake-and-broil oven with digital thermostat technology, enhanced cast iron grates, and Horizon oven door window designs allowing you to master every meal. With a modern, timeless style and refined functionality, ZLINE Paramount Dual Fuel Ranges are masterfully crafted to deliver an elevated culinary experience.
This product contains many unique features such as:
  • Large Oven Capacity - An expansive oven capacity of 6.7 cu. ft. fits pans up to 20 in. wide in the larger oven and 10 in. wide in the smaller oven for maximum space and convenience with everyday cooking