SKU: SGRSZ-WM-48-MB
ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Gas Range with 8 Burner Cooktop in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Matte Black Accents (SGRSZ-WM-48-MB)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Gas Range with 8 Burner Cooktop in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Matte Black Accents (SGRSZ-WM-48-MB) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Paramount Double Oven Gas Range with 8 Burner Cooktop in Satin Stainless Steel with White Matte Doors and Matte Black Accents (SGRSZ-WM-48-MB) features a versatile gas cooktop with 8 Italian-made auto-reignition burners, a large high-performing gas convection oven, a small baking oven, enhanced cast iron grates, beautiful white matte doors with Horizon window designs, and elegant matte black knobs and handles allowing you to master every meal. With a modern, timeless style and refined functionality, ZLINE Paramount Gas Ranges are masterfully crafted to deliver an elevated culinary experience.
This product contains many unique features such as:
  • Large Oven Capacity - An expansive oven capacity of 6.7 cu. ft. fits pans up to 20 in. wide in the larger oven and 10 in. wide in the smaller oven for maximum space and convenience with everyday cooking