SKU: HDRZ-WM-48-CB
ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Select Double Oven Dual Fuel Range with 8 Burner Gas Cooktop in Stainless Steel with White Matte Doors and Champagne Bronze Accents (HDRZ-WM-48-CB)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Select Double Oven Dual Fuel Range with 8 Burner Gas Cooktop in Stainless Steel with White Matte Doors and Champagne Bronze Accents (HDRZ-WM-48-CB) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Luxury isn’t meant to be desired - it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 48 in. 6.7 cu. ft. Select Double Oven Dual Fuel Range with 8 Burner Gas Cooktop in Stainless Steel with White Matte Doors and Champagne Bronze Accents (HDRZ-WM-48-CB) combines the elegance of a hand-finished porcelain gas cooktop with 8 Italian-made auto-reignition burners, a large electric convection oven with an energy-efficient cooling fan to ensure quiet operation, a small bake-and-broil oven, beautiful white matte doors with Horizon window designs, and stunning champagne bronze knobs and handles allowing you to master every meal. With a modern, timeless style and refined functionality, ZLINE Select Dual Fuel Ranges are masterfully crafted to deliver an elevated culinary experience.
This product contains many unique features such as:
  • Large Oven Capacity - An expansive oven capacity of 6.7 cu. ft. fits pans up to 20 in. wide in the larger oven and 10 in. wide in the smaller oven for maximum space and convenience with everyday cooking