SKU: 4KPR-RGRH30-DWV
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 30 in. Stainless Steel Gas Range, 30 in. Convertible Vent Range Hood and 24 in. Tall Tub Dishwasher (4KPR-RGRH30-DWV)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 30 in. Stainless Steel Gas Range, 30 in. Convertible Vent Range Hood and 24 in. Tall Tub Dishwasher (4KPR-RGRH30-DWV) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Number of Items Included: 4
ZLINE 36 in. 22.5 cu. ft Built-in French Door Refrigerator with Ice Maker in Fingerprint Resistant Stainless Steel (RFM-36)
            • Product Type:Refrigerator
ZLINE 30" 4.0 cu. ft. Gas Range with Gas Stove and Gas Oven in Stainless Steel with Color Door Options (RG30)
      • Description:Experience Attainable Luxury with the ZLINE 30" gas Professional Range. ZLINE's gas range combines a high-performance gas stove top with an electric convection oven. Providing professional aesthetics and functionality, this stove offers the ultimate luxury experience for a fraction of the cost. Achieve optimal results with cooktop power ranging from 4,200 up to 18,000 BTUs provided with sealed burners. Rely on precise and even heating for every homemade dish with an electric convection oven. Enjoy an ultra-deep oven capacity with a three-layered insulated glass oven for efficient cooking every use. With upgraded premium features such as SmoothSlide ball-bearing oven racks, dual lighting, and adjustable legs, this dual fuel range is certain to wow both the chef and guests alike. Cook with ease with StayPut Italian hinges, providing a safe baking environment to enjoy for years to come. ZLINE stands by the longevity and durability of its professional gas stoves, while ensuring further protection and peace of mind with a worry-free warranty. The ZLINE gas Range ships next business day when in stock.
            • Product Type:Range
            • Cast Iron Grate:Heavy duty and built to last
            • Burners:High quality imported from Italy
            • Warranty:An industry first - limited lifetime warranty on the Italian burners
ZLINE Convertible Vent Wall Mount Range Hood in Stainless Steel (KB)
            • Product Type:Range Hood
            • Controls:Button Controls
            • Lighting:Built-in LED lighting
            • Motor:High performance 4-Speed Motor
ZLINE 24" Top Control Tall Tub Dishwasher in Custom Panel Ready with Stainless Steel Tub and 3rd Rack (DWV-24)