SKU: 4KPR-RARH48-DWV
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 48 in. Stainless Steel Dual Fuel Range, 48 in. Convertible Vent Range Hood and 24 in. Tall Tub Dishwasher (4KPR-RARH48-DWV)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 48 in. Stainless Steel Dual Fuel Range, 48 in. Convertible Vent Range Hood and 24 in. Tall Tub Dishwasher (4KPR-RARH48-DWV) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Number of Items Included: 4
ZLINE 36 in. 22.5 cu. ft Freestanding French Door Refrigerator with Ice Maker in Fingerprint Resistant Black Stainless Steel (RFM-36)
        • Description:
          • Product Type:Freestanding Refrigerator
ZLINE 48" Dual Fuel Range with Gas Stove and Electric Oven in Stainless Steel with Brass Burners (RA48)
      • Description:Experience Attainable Luxury with the ZLINE 48" Dual Fuel Professional Range. Combining both professional aesthetics and functionality, this range provides the ultimate luxury experience for a fraction of the cost. Achieve optimal results with cooktop cooking power from 4,200 up to 18,000 BTUs provided with sealed burners. Rely on precise and even heating for every homemade dish with an electric convection oven. Enjoy an ultra-deep oven capacity with a three-layered insulated glass oven for efficient cooking every use. With upgraded premium features such as SmoothSlide ball-bearing oven racks, dual lighting, and adjustable legs, this range is certain to wow both the chef and guests alike. Assembled with the highest quality materials on the market, this range offers a durable, scratch-resistant porcelain cooktop and ZLINE's exclusive single piece cast iron grate. Cook with ease with StayPut Italian hinges, providing a safe baking environment to enjoy for years to come. ZLINE stands by the longevity and durability of their professional ranges, while ensuring further protection and peace of mind with a worry-free warranty. The ZLINE Dual Fuel Range ships next business day when in stock.
        • Range Type:Freestanding Range
        • Gas Type:Gas Stovetop and Electric Oven
ZLINE 48" Convertible Vent Wall Mount Range Hood in Stainless Steel (KB-48)
        • Product Type:Wall Mount Range Hood
        • Baffle Filters:Dishwasher-safe stainless steel baffle filters
        • Lighting:Energy Efficient Built-in LED lighting.
        • Motor:High performance 4-speed motor with speeds up to 400 CFM
ZLINE 24" Tallac Series 3rd Rack Tall Tub Dishwasher in Custom Panel Ready with Stainless Steel Tub, 51dBa (DWV-24)