SKU: 5KPR-RTRH48-AWSDWV
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 48 in. Stainless Steel Rangetop, 48 in. Range Hood, 30 in. Single Wall Oven and 24 in. Tall Tub Dishwasher (5KPR-RTRH48-AWSDWV)
Shipping calculated at checkout.
ZLINE Kitchen Package with Refrigeration, 48 in. Stainless Steel Rangetop, 48 in. Range Hood, 30 in. Single Wall Oven and 24 in. Tall Tub Dishwasher (5KPR-RTRH48-AWSDWV) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
This Bundle Includes:
Product Details
Number of Items Included: 4
ZLINE 36 in. 22.5 cu. ft Built-in French Door Refrigerator with Ice Maker in Fingerprint Resistant Stainless Steel (RFM-36)
          • Product Type: Refrigerator
            • Energy Star: Energy Star Certified
            • Capacity: 22.5 cu. ft.
            • Shelving: Adjustable shelving can be re-arranged to fit your family's needs
ZLINE 48" Gas Rangetop in Stainless Steel with 7 Gas Burners and Griddle (RT48)
ZLINE 48" Porcelain Gas Stovetop in Black Stainless Steel with 7 Gas Burners and Griddle (RT48)
      • Description: Ignite your culinary experience with the ZLINE Professional 48 in. Gas Stovetop with 7 Gas Brass Burners and Griddle. Achieve optimal results with cooking power from 4,200 up to 18,000 BTUs provided with Italian-crafted sealed burners. Assembled with the highest quality materials on the market, this range top comes equipped with a durable, scratch-resistant porcelain cooktop and ZLINE's premium cast iron grates. Offering an elevated luxury look and professional cooking features, this 7 burner rangetop is designed to impress every guest. ZLINE stands by the longevity and durability of their professional range tops, while ensuring peace of mind with a worry-free warranty. The ZLINE Rangetop ships next business day when in stock.
            • Product Type: Rangetop
            • Cast Iron Grate: Heavy duty and built to last
            • Burners: High quality imported from Italy
            • Warranty: An industry first - limited lifetime warranty on the Italian burners
ZLINE Convertible Vent Wall Mount Range Hood in Stainless Steel (KB-48)
      • Description:
            • Product Type:Range Hood
            • Controls:4-push button controls
            • Baffle Filters:Stainless Steel Baffle Filters
            • Material:Stainless Steel
ZLINE 24" Top Control Tall Tub Dishwasher in Custom Panel Ready with Stainless Steel Tub and 3rd Rack (DWV-304-24)
            • Product Type: Dishwasher
            • ENERGY STAR: ENERGY STAR compliant
            • installation: Professional installation by a plumber required
ZLINE 30 in. Professional Single Wall Oven with Self Clean (WAS-30)